„To dziwne, że tak wiele osób postrzega terapię psychoanalityczną (psychodynamiczną) jako niekończące się intelektualne przetwarzanie doświadczeń z dzieciństwa, podczas gdy tak naprawdę jedno z podstawowych założeń dotyczy siły emocjonalnej sytuacji „tu i teraz” w relacji terapeutycznej.”
Nancy McWilliams (2018)
W pracy psychoterapeutycznej prowadzonej w nurcie psychoterapii psychodynamicznej kierujemy się standardami określonymi przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddajemy systematycznej superwizji.
Dla kogo?
Dla wszystkich osób, które doświadczają w swym życiu psychicznym dyskomfortu, cierpienia spowodowanego:
- obniżonym nastrojem,
- objawami psychosomatycznymi
- podwyższonym poziomem napięcia
- zaburzeniami w relacjach interpersonalnych
- zaburzeniami osobowości
- brakiem możliwości przeżywania przyjemności w życiu w tym satysfakcji seksualnej
Formy terapii:
Ze względu na kluczowe znaczenie relacji dla skuteczności procesu psychoterapii preferujemy bezpośredni kontakt z pacjentem. Ze względów epidemiologicznych i wyjątkowych sytuacjach życiowych decydujemy się na odstępstwo od tej zasady.
Setting terapeutyczny:
Rozpoczęcie psychoterapii poprzedzone jest procesem diagnozy (3-4 spotkania), po których zawarty zostaje „kontrakt terapeutyczny” określający rodzaj pracy terapeutycznej: ekspresywno – wglądowy, bądź wspierający, cele terapii oraz pozostałe istotne ustalenia dotyczące procesu terapii. Sesje terapeutyczne trwają około 50 minut i odbywają się jeden lub dwa razy w tygodniu, w zależności od ustalonego rodzaju pracy.
Zasada poufności:
Wszelkie informacje podawane przez Pacjenta w procesie psychoterapii objęte są tajemnicą.
Psychoterapeuci pracujący w naszym Ośrodku prowadzący badania naukowe oraz pracę dydaktyczną w szkołach wyższych mogą poprosić o zgodę na wykorzystanie pewnych informacji odnoszących się do procesu psychoterapii. Ze względu na dobro Pacjentów jak i procesu psychoterapii dane zostają zanonimizowane i nie ma możliwości powiązania ich z osobą Pacjenta. Udzielenie powyższej zgody jest w pełni dobrowolne i nie ma wpływu na decyzję o dalszym procesie terapeutycznym.
Umów wizytę:
513 020 721 – Jagoda Tuchowska (psychoterapeuta, neurologopeda, terapeuta jąkania)
503 975 817 – Ewa Błaszczyk (psychoterapeuta, psycholog)
516 046 135 – Aurelia Sega (psychoterapeuta, pedagog)